Jedna svadobná družička ako kedysi, to by bolo o starosť menej. Za posledné roky je trend mať na svadbe dve a viac. No a to už veci trochu komplikuje. Ale v každej ďalšej družičke je toľko nadšenia a zapálenosti pre vec, ktorú nevesta tak rada vníma. Tak prečo si to nedopriať, keď je to len raz za život. Teda tak sa to hovorí :) Pozrime sa na našu porada tému "Ako vybrať šaty pre družičku a čo, ak ich máte viac? "

Ak máte len jednu blízku dušičku, ktorá sa o Vás počas svadobných príprav bude starať, je to jednoduché. Zladiť len jedny šaty k farbe vašej kytice či výzdobe sa nejaví nijak obtiažne. Ak máte napr. aktuálnu modernú modrú výzdobu, samozrejme, že šaty nemusia byť rovnako tmavé, práve naopak. Svetlunko modré, belasé, alebo len s doplnkami v danej farbe. Strihovo sa samozrejme prispôsobujeme len danej postave.

No ak máte najlepších priateliek viac, tak prečo by ste niektorú z nich mali vynechať?

Pár tipov ako obliecť družičky

Obvykle si družičky obliekajú padavé, splývavé strihy šiat v pastelových farebných variantoch napr. vo farbe ružovej, púdrovej ružovej, koralovej, svetlomodrej, jemnučko zelenkavej, fialkovej, citrónovo-žltej a pod. V poslednej dobe sú obľúbené aj tylové sukničky v pastelových farbách, ku ktorým si družičky oblečú vrchné diely podľa dohody s nevestou / napr.jemné blúzky, krajkové body a podobne. Dobré je vypočuť si aj názor družičiek a zohľadniť to, že nie každej pristane rovnaký strih šiat, preto môžu mať družičky napr. rovnakú farbu šiat a materiál šiat ale rôzne strihy. Vaše družičky vám za toto určite budú vďačné. Šaty pre družičky by mali ladiť k neveste k jej kytici a celkovej výzdobe. Vhodné je použiť skôr menej farieb, prípadne farby tón v tóne ako veľa rozdielnych odtieňov. Zladiť môžete družičky aj doplnkami podľa vašich preferencií.

Na záver. Ak máte len pár družičiek, šaty môžu mať samozrejme odlišné, práve novým trendom sa má stať farebná odlišnosť s podobným strihom, uvidíme, čo bude u nás  Hlavné je,  nech sa na svadbe všetky dobre zabavíte a v šatách sa cítite pohodlne.